Świat BTS, czyli czy pójście BTS do wojska to koniec


BTS WORLD

Cześć, dziś nie miałam pomysłu na post, a jako że BTS zawsze są gdzieś w mojej pamięci postanowiłam napisać trochę o świecie BTS. Ostatnimi czasy zaczęło się pojawiać wiele dość przykrych dla fanów wiadomości, w których "dziennikarze", czy blogerzy mówią, iż w czasie pobytu BTS w wojsku stracą oni fanów na rzecz innych zespołów, że ARMY zaczną wreszcie dostrzegać pozostałe grupy, które według tych osób bardziej zasługują na sukces. 

Moim zdaniem, to właśnie BTS jako zespół z małej wytwórni, przez prawie nikogo na początku nie znany, który tylko swoją ciężką pracą osiągnął to, co ma, najbardziej zasługuje na sukces, ale co ja tam wiem, przecież codziennie poświęcam im zaledwie godzinę ze swojego życia...

ARMY słuchając tych wypowiedzi wytrendowały na iTunes wszystkie 4 Cypher, w których BTS dissuje krytyków. Czy to nie pokazuje siły fanów i ich oddania?

To tylko jeden z przykładów, a ja chciałam udowodnić, że przez okres wojska wśród fanów BTS wciąż będą miliony.

BigHit stał się jedną z najlepiej zarabiających wytwórni muzycznych, są na pierwszym miejscu w Korei, jeśli chodzi o zarobku w 2019 roku, choć mają zaledwie 2 zespoły, które na nich zarabiają. Wokół BTS bardzo dużo się dzieje. Nawet nie będę wspominać o tematach muzycznych, bo właśnie tego zabraknie ARMY podczas pobytu BTS w wojsku, jednak Big Hit ma więcej do zaoferowania i na pewno będzie chciał to wykorzystać. ARMY na pewno nie pozostaną bez żadnych filmików (ARMY BOMB są przecież publikowane ze znacznym opóźnieniem) i kontentu. 

Po pierwsze same ich teledyski są szerokim tematem do teorii, których rozwiązywaniem zajmuje się wielu fanów. Big Hit dołącza do albumów notki, które mają pomóc w rozwiązaniu teorii, jednak to nie wszystko. Niedawno pojawiła się książka z jeszcze większą ilością kartek wyrwanych z notatnika, która była zatytułowana "The Notes 1", a skoro jest 1 to będzie i 2, może 3... Przeczytać można również było, świetnie zilustrowany komiks, na podstawie tej opowieści, sądzę, że spokojnie można go rozwijać i dalej sycić fanów, a nawet wydać fizycznie. 

Skoro mowa o książkach. W sieci wyszło wiele nieoficjalnych przewodników, biografii, a co jakby wydać oficjalną? Na kontent książkowy jest wiele możliwości, poza biografiami zespołu, można przecież pisać, o tym co inspirowało ich muzycznie, na co się powoływali. Sama miałabym ogromną ochotę, by zapoznać się z takimi pozycjami. 


Po drugie BTS stali się marką. Do czego się nie dotkną sprzedaje się jak świeże bułeczki. Warto zauważyć, że nie sprzedają się tylko reklamowane przez nich obiekty(jak samochody, perfumy, stworzone przez nich gadżety), ale również to co po prostu używają, noszą na lotnisku, hitem był płyn do płukania, które używał JK, czy ostatnio szczoteczka do zębów... 

Skoro mowa o reklamowanych produktach. BTS wydali swoją serię Funko Popów, grę Uno, lalki Mattel, linię perfum dla każdego członka, kosmetyki, soczewki... Wymieniać, by tu można dalej, jednak warto zaznaczyć, że każdy z tych produktów sprzedaje się bardzo dobrze, a przecież kiedy BTS wciąż będą w wojsku one również będą się sprzedawać, spokojnie zaś można stworzyć nowe linię, sesję zdjęciowe można zrobić wcześniej... 

Kolejnym dowodem na to, że BTS są ogromnym zespołem jest stworzony przez nich produkt BT21. To chyba najlepsze, co stworzyli poza muzyką, gdyż nawet jeśli ludzie ich nie słuchają, nie znają, są zainteresowani słodkimi postaciami i chętnie kupują dodatki. Nie dziwię się, są po prostu słodkie, a także już samo wystarczalne jako produkt rynkowy. Nie zliczę, ile już różnych serii wyszło, jak wiele produktów z wizerunkiem tych postaci można stwarzać. Po trzecie Big Hit wciąż stwarza nowe pomysły na promowanie zespołu. Stworzona niedawno gra, platforma do komunikacji z fanami, nowy sklep internetowy... BigHit chcę się uniezależnić i sprawić, by marka BTS wciąż była widoczna, jednak na ich warunkach. Nie będę ukrywać, że gra, jak i Weverse nie mają wad, bo mają. Pamiętajmy jednak, ze one wciąż mogą się rozwijać. Stawiam, że to dopiero próby i będziemy mogli oczekiwać czegoś większego. 

Po czwarte i najważniejsze, nie umniejszajcie siły ARMY. Jest wielu fanów, którzy są z nimi od początku, jest wielu fanów, takich jak ja, dorosłych, świadomych, którzy dzięki BTS wkroczyli w kpop i są z nimi już jakiś czas i są w stanie zaczekać. Półtora roku do dwóch lat to okres, który wcale może nie być długi. Część fanów na pewno odejdzie, wielu doszło w okresie największego boom na BTS, są nowi, często interesują się sprawami fandomu tylko w okresie comabacków, jednak po powrocie dojdą nowi. Tak łatwe wytrendowanie Cypherów pokazuje, że piosenki BTS, dzięki ARMY mogą się jeszcze wybić w rankingach może nawet przynieść nowe twarze. 

Co Wy o tym sądzicie?  


Do posłuchania:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)