Pozytywna niedziela: Babeczkowa wyliczanka

Cześć,
TAGi nie są czymś, co uwielbiam robić, jednak ten pomysł jest inny. To trochę taki ranking największych ciach literatury, najsłodszych chłopaków i naszych ulubieńców. O takim rankingu myślałam od dawna, więc za nominację dziękuję Boook Reviews :)


Źródło


Babeczkowa wyliczanka to właściwie TOP5 ulubionych bohaterów książkowych. W głowie od razu miałam zbyt wielu cudownych chłopaków, ale spróbowałam jakoś wybrać tych naj, naj... ;)

Źródło
1. Ciasto
To musi być solidna podstawa, coś niezbędnego. Na to miejsce wskakuję więc niedościgniony detektyw Sherlock Holmes. Do tej pory czytałam tylko jeden krótki zbiorek opowiadań, ale zaznajomiona z serialem i filmami wiem, że to idealny wybór na to miejsce. Z tak znakomitym, sławnym detektywem na pewno nie zginę!


2. Bita śmietana
Uważam, że to sama słodycz, a gofry z bitą śmietaną... O czym to ja? Ach tak! Sądzę, że w tym miejscu powinien się znaleźć uroczy, pełen lekkości chłopak, który żartem osłodzi każdy dzień. Dlatego właśnie wybrałam Leviego (Art&Soul), który zawsze potrafił powiedzieć jakiś słodki matematyczny żarcik i porażał optymizmem.


Źródło
3. Lukier
Kolejny słodziak musiał się tu znaleźć. Obserwowałam go jak dorastał, uwielbiałam jego przygody. Sądzę, że gdybym ja była młodsza, a Percy rósł szybciej na kartach powieści, to z tego coś mogłoby być. Na razie jednak z Percy Jacksonem łączy mnie ogromna przyjaźń, oddanie i chciałabym wciąż czytać o jego przygodach! A już na pewno marzę, by spotkać go w prawdziwym świecie, może autor ma jakieś wtyki, skoro z nim pisał książkę...

Źródło
4. Posypka
Coś dodającego słodyczy lub pikanterii, kolorowe, różnorakie. Najlepiej pasuję mi do Jace'a mojej pierwszej książkowej miłości. Powieść Pani Clare bez jego arogancji i sarkastycznych wypowiedzi nie byłaby taka sama! Wzdychałam do niego od pierwszego do ostatniego tomu, nie ważne, czy umazany demoniczną posoką, czy przebywający w oranżerii, Jace jest cudowny!


https://pl.pinterest.com/HollyNoelle1987/stud-muffins/
5. Wisienka
Na koniec coś, co wieńczy całą babeczkę. Uścieleniem wszystkich moich wymagań u mężczyzn będzie właśnie ta postać, dlatego pozostawiłam go na sam koniec. O kim mowa? O Darcym, moim ukochanym Darym z powieści Austen! Początkowo arogancki, skryty, powoli zmieniający twarz, kochający... Ojej nad jego klasą mogłabym się rozwodzić godzinami. Nieznający Dumy i Uprzedzenia powinni od razu to zmienić!


Na dziś z mojej strony to tyle, jeśli chcesz wziąć udział w zabawie to zapraszam!
Aż zgłodniałam, pisząc ten post...

Komentarze

 1. "Dumę i uprzedzenie" chyba kiedyś oglądałam. Nie czytałam jeszcze żadnej z książek, o których wspomniałaś we wpisie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ależ przyjemnie się taki ciasteczkowy post czyta i ogląda! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Sherlock <3 Percy <3 Jace <3 Sama nie wiem czy mogłabym wybrać tylko 5 z "moich książkowych mężów" :D
  Pozdrawiam!
  www.lekturia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Tyle słodyczy, że pewnie aż ciężko by było strawić taką słodkość ;) Jeśli chodzi o Jace'a doskonale rozumie, a pan Darcy nie jedno skradł pewnie serce ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też od razu nabrałam ochoty na ciasto.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jace i pan Darcy <3 W Jasie zakochałam się właściwie całkiem niedawno, bo serię Dary Anioła zaczęłam dopiero w tym roku, jestem świeżo po ostatnim tomie. Z kolei pan Darcy to po prostu ideał faceta, więc nic dziwnego, że znalazł się w tym zestawieniu :D Świetny pomysł na tag!
  Pozdrawiam,
  rude-pioro.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa babeczkowa wyliczanka :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajna wyliczanka! :D Też kocham Jace'a!

  OdpowiedzUsuń
 9. Aż zrobiłam się głodna po tym tag-u :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa wyliczanka trzeba przyznać. Ciekawy tag ^^
  Pozdrawiam
  Biblioteka Tajemnic

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)