Co to za zespół? NCT (część I)Wchodząc w kpop nie wiedziałam, że niekiedy poznawanie zespołów będzie aż tak skomplikowane. Ale stało się NCT i SM wszystko utrudnił, szczególnie nowym fanom.

NCT bowiem jest zespołem, który wciąż ma się rozrastać. Ma powstawać więcej unitów, podgrup, które mają inne miejsce promocji, inny zamysł lub są skierowane do różnych odbiorców. Zacznijmy więc.


NCT U
Pierwsza z debiutujących grup NCT, która zadebiutowała w kwietniu 2016 roku z hitem(to wciąż jedna z moich ulubionych ich piosenek) The 7th Sense oraz z Without you. Wtedy grupa liczyła 5 osób. Zamysł tej części NCT jest taki, że zależnie od utworu mamy różnych członków. Stąd liczba i członkowie tu wciąż się zmieniają zależnie od comebacku.

Zespół nie ma żadnych albumów, a jedynie piosenki, które znalazły się na innych albumach.NCT 127
Drugim debiutującym unitem był 127, które nazwa pochodzi od długości geograficznej Seulu. Debiut miał miejsce w lipcu z piosenką Fire Truck. Mają stały skład, który jednak ulega pewnym wahaniom. Na początku w zespole byli: Taeyong(lider), Mark, Heechan, Jeahyun, Taeil, Winwin i Yuta, teraz Winwin opuścił zespół i przeniósł się do innej podgrupy, zaś dołączył Jungwoo, Doyoung i Johnny.

Zespół ma wiele albumów, właściwie to oni wydają je najczęściej. Ostatni ich album to "We are Superhuman"NCT Dream
To ciekawy unit, debiutujący w sierpniu z Chewing gum. Jako jedyni rozpoczęli ze słodkim konceptem, ze względu na to, że wszyscy członkowie byli niepełnoletni. W zespole panuje zasada, że członkowie nie mogą być pełnoletni, właśnie dlatego ich liczba maleje. Na początku byli w nim: Jeno, Jaemin, Mark, Heechan, Renjun, Chenle i Jisung. Mark ze względu na wiek nie promował się w ostatnim comebacku.

Zespół ma kilka albumów. Ostatni ich album to "We boom".NCT 2018
NCT jako całość z 18 członkami(których teraz jest już więcej) zadebiutowało w 2019 roku. Promowali się wtedy z "Black on Black", w którym wystąpili wszyscy członkowie. Taeyong(lider), Mark, Heechan, Jeahyun, Taeil, Winwin, Yuta, Kun, Jungwoo, Doyoung, Johnny, Ten, Jeno, Jaemin, Renjun, Jusng, Chenle i Lucas. 

Stworzyli wtedy jeden album "Empathy", w którym znalazły się piosenki NCT, NCT U, NCT 127 oraz NCT Dream.


WayV
Najnowszym projektem jest grupa chińska, która za względu na politykę nie mogła zostać nazwana NCT X( za X wstaw, np. Vision). Zadebiutowali z chińską wersją "Regular" w styczniu. W skład weszło kilku wcześniej znanym nam członków NCT oraz nowi chłopcy: Ten, Winwin, Kun, Lucas, YangYang, Hendery i Xiao Jun.

Wydali dotychczas 1 album: The Vision.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)