Zatrzymaj mnie - Abbi Glines

Kolejne szczęśliwe zakończenie?

Ostatnimi czasy czytając książki Abbi Glines przyzwyczaiłam się, że stały się one powieściami jednotomowymi, w których bohaterowie przewijają się w kolejnych tomach. "Zatrzymaj mnie" jest jednak inne, gdyż jest drugim tomem opowieści o Evie i Cage'u.

Bohaterowie mieli wieść szczęśliwe życie, Cage dostał się na wymarzoną uczelnię i miał się przenieść tam wraz z Evą. Ojciec Evy zachorował i dziewczyna musiała zostać z nim na farmie i wierzyć, że wszystko będzie dobrze. 

Po raz kolejny lekka historia spod pióra Glines mi się spodobała. To już chyba norma, że czytanie jej książek mnie odpręża i sprawia, że znikam na kilka godzin.  Tym razem jak zawsze wraz z lekkim stylem podąża dość ciężka tematyka. Młodzi ludzie muszą sobie poradzić ze stratą najbliższych, a także z wkraczaniem w dorosłość i wyborami, co dla nich najważniejsze. 

Uwielbiam w książkach Abbi to, że dzieli ona swoją powieść między dwójkę głównych bohaterów i cały czas mamy wgląd w to co przeżywają i jakie uczucia towarzyszą obojgu bohaterów. Tym bardziej, że bohaterowie zostali rozdzieleni i musieli znaleźć się w innych częściach kraju na pewien czas. 

Po raz kolejny wspomnę też pewnie, że losy bohaterów z poprzednich książek się tu znów splatają, jeśli więc jesteście ciekawi, co o Low i Marcusa, to na pewno trochę nowych informacji poznacie. A może jeszcze ktoś inny się trafi... 

"Zatrzymaj mnie" mimo przewrotnego tytułu wcale nie mówi o pozostaniu w tyle, a właśnie o podążaniu wciąż do przodu. Tutaj miłość pozwala walczyć, podnieść się, a nie wstrzymuje nas przed czymkolwiek. Po raz kolejny polecam. Na jeden wieczór, jednak wyjątkowo ten tom należałoby przeczytać w kolejności. 

Do posłuchania:

Komentarze

 1. Czytałam kiedyś książki Abbi Glines i niezbyt mi się podobały. https://ksiazkowyswiatpatrycji.blogspot.com/logout?d=https://www.blogger.com/logout-redirect.g?blogID%3D4758013000542299248%26postID%3D5810197896887509052

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię wszystkie książki tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za książkami od tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie lubię tej autorki, więc na pewno nie sięgnę po tę książkę :/

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)