Fartwony pech - Olga Rudnicka

Mafijna opowieść

Niektórzy ludzie mają całe życie pecha, ale ja się raczej do nich nie zaliczam, bo trafiam ostatnio na naprawdę dobre pozycje, które mogę tylko polecać wszystkim czytelnikom bloga. Dodam, że skupiam się ostatnio na książkach polskich autorów i po raz kolejny się nie zawiodłam.

Fartowny pech to powieść młodej polskiej pisarki Olgi Rudnickiej. Ma ona na swoim koncie już 14 pozycji. Wspomniany tytuł nie jest jedną z jej najnowszych pozycji, plasuje się gdzieś w środku stawki, więc jestem ciekawa jak spodobałyby mi się inne powieści autorki.

Książka Olgi Rudnickiej to połączenie powieści mafijnej, detektywistycznej, zabarwionej humorem. Nie spodziewałam się, że jej lektura okaże się aż tak przyjemna, ale lekki styl w połączeniu z częstą zmianą trzecioosobowego narratora sprawiał, że trudno było się nudzić.

Historia jest dość prosta. Mamy znanego za granicą mordercę na zlecenie, Gianniego, który wraca w rodzinne, polskie strony, by w Poznaniu wykonać zlecenie. Tym razem ma znaleźć na wsi grupę, która odpowiada za zabranie terenu Padlinie, jednemu z poważniejszych miastowych mafiozów/ Gianni wciąga w sprawę swojego nic nieświadomego prawdziwej sprawy brata, Krysia - byłego policjanta, obecnie aspirującego do miana detektywa. Kim okaże się tajna organizacja mająca siedzibę na wsi, kto w niej uczestniczy?

 Muszę Wam powiedzieć, że choć historia rozpoczyna się prosto, to szybko się rozwija i wprowadza coraz więcej bohaterów, ważne jest jednak, że są to postaci charakterne, które z łatwością potrafimy zapamiętać i śledzić ich losy w trakcie trwania fabuły. To zdecydowanie ułatwia doszukiwanie się tropów, jednak też nie ułatwia znalezienia winnych.

Fartowny pech to naprawdę świetna pozycja na wieczór, lekka i z humorem. Bawiłam się doskonale podczas lektury i nie sądzę, by był to ostatni tytuł autorki, po jaki sięgnę. Już zbieram listę kolejnych tytułów i cieszę się, że tyle przede mną.
Ocena: bardzo dobra [5/6]

Do posłuchania:
 

Komentarze

 1. Siostra bardzo lubi twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta książka mnie jakoś nie zaciekawiła, ale jednak mnie zainteresowałaś twórczością tej autorki i wpadły mi w oko inne tytuły, które chciałabym poznać. :)
  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię autorkę. Znam bardziej jej nowsze ksiazki, ale mam w planach jej poprzednie ksiazki, więc się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo lubię twórczość autorki! Z zaciekawieniem sięgnę po coś nowego! Zapraszam do siebie: www.zakladkimadeba.pl

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)