Cisza


 Pozostała tylko cisza!

To moje drugie spotkanie z tą powieścią, musiałam do niej wrócić by przypomnieć sobie, co się w niej działo przed przeczytaniem kolejnej(ostatniej) części serii Szeptem. Cisza, bo o niej pisze to trzecia część cyklu napisanego przez Beccę Fitzpatrick. Opowiada o miłości Nory i Patcha-upadłego anioła. Czy ich uczucie przezwycięży liczne przeciwności?

 Nora zostaje porwana, Patch, jej ukochany próbuję wszystkiego, by ją uwolnić. Proponuję Hankowi(prawdziwemu ojcu Nory i jej porywaczowi) swoje skrzydła. Składają przysięgę krwi, jednak Hank ułożył ja w taki sposób, by uwolnić dziewczynę dopiero pod koniec lata.
Minęły trzy miesiące
Nora nie wie jak dostała się na cmentarz, myśli, że cały czas jest kwiecień, jednak coś tu nie pasuję. Facet z cmentarza mówi, że jest już jesień, liście na drzewach zmieniają kolor, jest noc, Nora nie wie, co się stało. Chcę wrócić do domu, nie wie jednak, że wiele rzeczy uległo zmianie. Wszyscy tłumaczą jej, ze została porwana, że minęło kilka miesięcy, lecz ona nic nie pamięta z okresu pięciu miesięcy, lecz często w jej głowie pojawia się czerń,  wtedy czuję przyjemne ciepło i mrowienie, nie wie, co to znaczy, ale nie spocznie puki się nie dowie. Lecz czy jej sie uda?

Plusy i minusy
Okładka II części
Kolejna powieść z tej serii, akcja nie toczyła się zbyt szybko, długo musiałam czekać aż Nora sobie wszystko przypomni, nudziło mnie poznawanie tych sekretów, które już znałam, chciałam przejść dalej. Jednak brnęłam nadal w historię, którą już znałam. Cieszę się, jednak, ze autorka dodawała nowe wątki, to urozmaicało trochę akcję. Zawsze zastanawiałam się, dlaczego to Nora najczęściej wpada w całej książce w tarapaty, czy czasem nie może sobie odpuścić, oczywiście nie wszystkie zdarzały się z jej winy, ale ona jest tak ciekawska, czy normalny człowiek, chodzi sam po nocy w ciemnych ulicach, nie ucieka, gdy przestępcy karzą to robić, moim zdaniem nie. Jej zachowanie często mnie denerwowało, choć tylko na początku, gdy jeszcze nic nie pamiętała. Śmieszyła mnie jej zazdrość o Dabrię i cieszę się, że znowu zaprzyjaźniła się ze Scotem.
Okładka I części
Patch w tej części znany jako Jev, znowu był taki jak w pierwszej części, sarkastyczny, zabawny, jednak nadal czegoś mu brakowało. Żałuję, że nie jest taki jak dawniej. Po przeczytaniu "Szeptem" byłam w nim zauroczona, jednak ten czar prysł w drugiej części, autorka nie miała już chyba pomysłów na zabawne żarciki, a szkoda.
Bardzo zaciekawił mnie świat tej powieści, chętnie dowiedziałabym się więcej o aniołach, Nefilach, ich wątek w książce jest bardzo ważny, ale tak trochę oklepany. Takie są moje odczucia.

Ogólne wrażenia:
Uważam, że jest to ciekawa seria, mam do niej lekki sentyment, gdyż to była jedna z moich pierwszych powieści paranormalnych i chyba jedna z najlepszych cykli o aniołach. Patch to taki bad boy, dlatego go polubiłam. Książka należy do powieści, które są ciekawe, historia wciąga, a czyta się je z przyjemnością, gdyż są napisane lekko i łatwo je zrozumieć. Jeśli chcesz sięgnąć po tą książkę, przeczytaj poprzednie, niby wszystko jest t powtarzane, ale dla mnie najlepsza była część pierwsza, żal ją ominąć.

Uważam, że jest to dobry paranormal romance, miłośnicy gatunku znajdą tu ciekawą historię, wątek miłosny, trochę humoru. Dla mnie książka na pewno nie jest zła, ale nie zaliczę jej także do ulubionych. Jednak zabrakło mi tego czegoś, co miała pierwsza część.

Ocena 8/10Autor: Becca Fitzpatrick
Tom: III 
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 400
Cena: 32,90zł
Data przeczytania:(pierwsza)2012-01-??, (druga)2012-12-22
Skąd: od koleżanki(P.S. dzięki za korektę:P)

Komentarze

  1. Pierwsze części zazwyczaj są najlepsze :) Ja całą serie zaliczam do ulubionych :)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Drama time: Color Rush (recenzja)

Chwila dla widza: Bridgertonowie (recenzja)

2020 z kpopem: lipiec