2021 z kpopem: kwiecień

Przychodzę z trochę spóźnionym postem dotyczącym muzycznych nowości, które ostatnio mi się spodobały. A dokładniej tych, które wydane zostały w kwietniu! Teledysk wywołał sporo kontrowersji, sam tytuł "libidO" też brzbudzał pytania. OnlyOneOf mnie zainteresowali, piosenki nie słucham szczególnie często, ale ogółem jest jedną z tych, które zdecydowanie wysłam do końca i nie pomijam. 1 kwietnia otrzymałam również teledysk do japońskiej piosenki BTS "Film out", której kotwórcą był JK. Piosenka jest niesamowicie klimatyczna, wręcz magiczna, kocham styl JK, kiedy tworzy japońskie kawałki. Szaleńczo uwielbiam początek, w którym śpiewa Jungkook, naprawdę niesamowicie magiczne wprowadzenie. MV intryguje i zachęca do oglądania, jest pełne odwołań do poprzednich wydań zespołu. Piosenka "At Night" to współpraca między Simonem Dominicem, a Loco, obu rapperów bardzo lubię, nie spodziewałam się jednak, że ta piosenka tak mi się wkręci. Wydaję mi się, że miało na to po części wpływ oglądanie Hish School Rapper, w którym byli jurorami. MV jest tak poprowadzone jak film akcji, naprawdę proste, ale intrygujące!
Na początku nie byłam przekonana do tej piosenki, ale przyznam, że im więcej jej słucham, tym bardziej ją lubię. NU'EST wrócili po dłuższej przerwie z "Inside Out" i piosenka niesamowicie wciąga po dłuższym zapoznaniu. MV niezwykle estetyczne. Zespoły spod Hybe w tym roku dobrze zaczynają. 
I teraz uwaga, bo będzie trochę fangirlowania. ENHYPEN wrócili z "Drunk-Dazed", a w MV pojawili się EJ i K!!! Jak zobaczyłam Keja to przecierałam oczy, po takim czasie nareszcie mogliśmy go zobaczyć. Ogólnie piosenka jest świetna, MV intrygujące, niby koncept wampirów to nic nowego w popkulturze, jednak tu cała opowieść jest poprowadzona w taki sposób, że czuję się lekki niepokój i fascynację. 


Bibi to jedna z tych artystek, która tworzy niezwykle intrygujące brzmienia i ma taki swój niewymuszony styl. W kwietniu wydała album i zapowiedziała, że każda z piosenek będzie miała MV. "Bad sad and mad" to jedna z nich, wszystkie są niesamowicie krótkie, co odbieram jako jedyny minus albumu... 


Ode mnie to dziś tyle! W kwietniu wyszła masa piosenek, ale te wybrane tutaj słucham najczęściej, najbardziej zapadły mi w pamięć ;) Mam nadzieję, że którąś i Wam się spodoba! 

Komentarze

  1. Simon Dominic i Loco stworzyli świetną piosenkę w duecie ^^ zgadzam się że MV jest proste, ale intrygujące :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Na pewno wpadają w ucho, posłucham sobie dokładnie w wolnej chwili.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Drama Time: We Best Love No. 1 For You (recenzja)

Chwila dla widza: Bridgertonowie (recenzja)

Co teraz czytam?