Czarni - Paweł Reszka

Księża w Polsce

Kler jest grupą, która wzbudza najwięcej szacunku, a jednocześnie wrogości w Polsce. Traktowanie jest skrajne, od całkowitej wiary i zaufania do ogromnej wrogości. Na pewno nie ma osoby, która nie miałaby na ich temat własnego zdania i która nie chciała dołożyć, by swoich trzech groszy w rozmowę na ich temat. 

Właśnie dlatego sądziłam, że Paweł Reszka po raz kolejny wybrał nośny temat i nie może się to nie udać. Książkę "Czarni" czytałam jednak dłużej i trochę ciężej niż jego poprzednią pozycję. Intrygujący temat, jednak jakby podejście w inny sposób sprawiło, że już odrobinę gorzej podeszłam do publikacji.

Nie mówię, że jest źle napisana, ale już nie wypowiadają się tylko księża, co sprawia, że obraz trochę się zaburza. Po raz kolejny mamy tych dobrych i tych złych księży, całkowicie różne spojrzenia, wiek, czy pochodzenie pytanych osób sprawiają, że po raz kolejny patrzymy na zawód z rożnych stron, to się nie zmieniło. 

Muszę przyznać, że o ile "bogowie" wzbudzili we mnie niepokój, o tyle "Czarni" otworzyli mi oczy na to, że księża to też ludzie. Może się to wydać szalone, ale wcześniej patrzyłam na nich jak na dwie skrajne jednostki, tych pobożnych, prawie idealnych istot albo potworów krzywdzących dzieci... Nie miałam wielu obrazów pomiędzy. 

Reportaż Reszki czyta się po raz kolejny dobrze. Tym razem jednak nie miałam takiej pozytywnej dozy zaskoczenia jak to stworzył, jaki książka ma format, styl. Tu mamy powtórkę z rozrywki, ale w innym środowisku. 

Do posłuchania:

Komentarze

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Drama Time: We Best Love No. 1 For You (recenzja)

Drama time: Alice in Bordenland (recenzja)

Drama time: Penthouse sezon I (recenzja)