Myślę trochę więcej nad blogiem, bo kwarantanna mnie zmusiła...

Czas refleksji

Trochę mnie nie było

Od 2020 roku na blogu prawie się nie pojawiam, stałam się trochę innym człowiekiem, z jednej strony jestem z tego dumna, z drugiej zaś chciałabym wrócić do lat gimnazjalnych, kiedy zaczynałam tutaj pisać. Kochałam wtedy czytanie ponad wszystko, byłam osobą, która sądziła, że ten blog będzie z nią zawsze. Ostatnio zmieniły się moje pasje, czytam mniej, stąd bardzo głupio mi przychodzić tu i coś pisać, skoro miał być to blog książkowy. Ostatnio myślę o wielu zmianach... 

Chciałabym by ten blog stał się miejscem, gdzie po prostu mogę wylać swoje frustracje. Napisać, coś, o czym myślę, chciałabym by był bardziej anonimowy, nie jako ja Patrycja, o czym wiedzą wszyscy znajomi, ale ktoś, kto jest anonimowy. Rozumiecie to? 

Mimo że tyle lat była to Magia Książek, może czas na coś innego... Wciąż o tym myślę. Rozmyślam. Czasem myślę, że tracę czas. Chciałabym się zatrzymać, zrobić coś więcej. Siedzenie w domu sprawia, że parzę na siebie jakby z boku... 

Doba ma zaledwie 24 godziny. Ostatnio tak mało poświęcam na zdobywanie wiedzy, czuję, że gdzieś się zatrzymałam... Nie wiem, co chcę robić, kim być. Dorosłość uderza, a ja próbuję z nią walczyć. Zostać dzieckiem, które wciąż nie musi się niczym martwić.

Pokochaj siebie, zaakceptuj kim jesteś. Jednak by to zrobić muszę stać się bardziej pracowitym człowiekiem. Chciałabym dodawać tu co tydzień post, o tym co mi się udało w tym tygodniu. Będę to drobne lub większe rzeczy, zrobienie czegoś dla siebie lub innych.

Naprawdę nie wiem, jak chce zmienić to miejsce, ale powoli będę to robić. Jest już po 1 w nocy i może właśnie ta pora wywołała chęć przemyśleń. Nie wiem, zobaczymy czy po przebudzeniu moje plany się nie zmienią. Zobaczymy.


Komentarze

  1. Chętnie będę do Ciebie zaglądać niezależnie od tematyki.
    Ja z kolei mam poczucie, że ten przymusowy urlop był mi potrzebny i na siłę nie szukam nowej wiedzy, a wręcz nie robię nic bardzo angażującego.

    OdpowiedzUsuń
  2. To Twój blog, miejsce w którym tworzysz :) Zmień je tak, aby pasowało do Ciebie :)
    Albo załóż drugi, bardziej anonimowy :D To też jakaś opcja. Chociaż szkoda byłoby porzucać ten.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)