Drama time: Kakafukaka

Tytuł najdziwniejszej dramy roku!

Ostatnio na polskiej stronie, na której zwykle oglądam dramy pojawiła się zapowiedź tłumaczenia japońskiej dramy "Kakafukaka".  Sam tytuł mnie zaciekawił, więc postanowiłam znaleźć pierwszy odcinek i obejrzeć z angielskimi napisami. Wyszło jednak tak, że obejrzałam nie jeden, a siedem odcinków przed zepsuciem się mojego laptopa, a dziś po jego odbiorze skończyłam oglądanie. 

Na wstępie muszę zaznaczyć, że to drama nie dla wszystkich, jest dziwna, przedstawia dość niecodziennie relacje między bohaterami, a czwórka głównych postaci, które zamieszkały razem są, po pierwsze bardzo różne, po drugie każdy z nich ma coś w sobie niepokojącego. 

Drama opowiada o niepewnej siebie dziewczynie, która nie widzi dla siebie celu w życiu. Pracuje w dorywczo sklepie, a jej chłopak zdradził ją i musiała się wyprowadzić. Trafia do domu, w którym mieszka trójka znajomych, w tym jej pierwszy chłopak. Dziewczyna jako jedyna może pomóc mu z jego problemem... 

Teraz chwilę po skończeniu, gdy zaczęłam pisać recenzję mam masę myśli w głowie. Drama opowiada o dojrzałych relacjach, nie stroni od tematu seksu, a jednocześnie nie jest to nachalne, gdyż japońska kultura traktuje temat naturalnie. Bohaterowie w swoich relacjach byli niecodzienni. Ich podejście do miłości, związków było typowe dla ludzi w naszych czasach, a jednocześnie do końca. Ciężko dokładnie to opisać.

Główna bohaterka zgadza się na niecodzienny układ, jej dawny chłopak jest zamkniętym w sobie pisarzem, który nie wie za wiele o ciepłych relacjach z ludźmi, właścicielu domu, który poprzez trudną relację z matką w przeszłości stara się kontrolować i wpływać na wszystko wokół siebie oraz dziewczynę, wielką fanką twórczości pisarza, która stara się do niego zbliżyć. O ma ma ma... Dużo tutaj dziwnych postaci.

Akcja rozgrywa się dość szybko, już po pierwszym odcinku byłam w dużym szoku poznawczym, ale zaczęłam oglądać dalej i trochę więcej czytać spoza samego zarysu akcji. Podobał mi się powolny rozwój postaci, zmiany, jakie w nich zachodziły. Gdyby dołożyć jeszcze ze dwa odcinki sądzę, że można by jeszcze lepiej to poprowadzić, ale tak nie było czasu na znużenie. 

Cieszę się, że powoli odkrywam dramy również z innych rejonów. Do tej pory niewiele oglądałam tych japońskich, bo wszystkie są specyficzne, jednak nie będę już tak zaciekle ich odrzucać. 

Do posłuchania:

Komentarze

 1. Zaciekawiłaś mnie ^^ zapisałam ją sobie i przy chwili wolnego czasu obejrzę :)
  PS Gdzie oglądasz dramy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tam, gdzie akurat znajdę napisy, z polskimi na dramaqueen i drama-online, czasem na viki, a angielskie naprawdę gdziekolwiek ;)

   Usuń
 2. If you are looking for luxurious Handbags bearing designer labels, Vitapress.By is the destination to visit. It is a website where you will find genuine leather Christian Doir Handbags of luxury handbags from famed brands like Balenciaga, Celine, Dior,Hermes handbags, Fendi and Saint Laurent among others. And the sale price and high quality has won a great reputation all over the world.Also ,The Rolex Watches It offers free shipping for all orders and countries.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Wejścia

Popularne posty z tego bloga

Drama time: Penthouse sezon I (recenzja)

Drama Time: We Best Love No. 1 For You (recenzja)

Drama time: To my star (recenzja)