Korean shows - część 3: Show dla idoli


Cześć, dziś przychodzę już z trzecim odcinkiem programu. Dziś chciałam skupić się na show, które oglądałam, a które zaprasza idoli, by w nim pokazali swoje, niekiedy dziwne, umiejętności. Show są skierowane szczególnie do fanów zespołu, w których mają pokazać swoją słodką, czy seksowną stronę, przedstawić umiejętności taneczne, czy pokazać coś, dzięki czemu fani mogą ich lepiej poznać.


Czołowym programem w tej kategorii jest Weekly idol, który ma już 368 odcinków. Początkowo prowadzącymi byli Hyeong-don i Defconn, którzy prowadzili show do 349 odcinka. Teraz nastąpiła zmiana, a nowi prowadzący nie są aż tak zabawni jak poprzedni. Pierwsi czasem byli niemili, wybierali często członka zespołu, któremu dokuczali najbardziej, jednak zawsze potrafili nakłonić idoli do działania i zrobienia nawet żenujących czynności. Nowi nie mają takich umiejętności. Mimo wszystko show i tak oglądam tylko, gdy pojawia się zespół, którego słucham. Program pokazuje idoli z zabawnej strony i jak już wspomniałam pozwala ich lepiej poznać, dlatego jest idealny dla fanów.Kiedy Hyeong-don i Defconn odeszli/zostali wyrzuceni z programu przeszli do innej stacji, dla której zaczęli tworzyć Idol room. Program działa na prawie tej samej zasadzie, co Weekly idol, jednak ma inne segmenty i chyba jeszcze bardziej skupia się na pokazaniu umiejętności tanecznych idoli. Mimo że program jest młody od razu za prowadzącymi przyszły też znane gwiazdy, szczególnie z wytwórni YG, choć wcześniej pojawiały się w Weekly idol rzadko. Lubię ten program za humor idoli i przyjemniej mi się go ogląda niż obecny WI z nowymi prowadzącymi.


Poza tymi programami za granicą dużą popularnością cieszy się również działający na podobnej zasadzie After School Club. Odróżnia go od powyższych programów to, ze jest to show internetowe, które znajdziecie na Youtube, prowadzący są młodsi i bardziej jak koledzy podchodzą do gości, z większym luzem, a co najważniejsze mówią po angielsku. Jest to typowy show, który ma zapoznać zagranicznych fanów z idolami. Do programu można się zgłosić i wtedy zadać krótkie pytanie, czy przywitać się z idolami. 


Do kategorii tej muszę też dodać niedawno obejrzane przeze mnie show Super Junior TV, jednak skupię się w tym przypadku na drugim sezonie, który po pierwsze obejrzałam, a po drugie, w którym zespół Super Junior zaprasza jako przeciwników innych idoli. Sezon nazywa się King's Game i zawsze ma dwie rundy. W pierwszej przeciwnicy muszą udowodnić swoje mocne strony i wymyślają konkurencje, a SuJu muszą się z nimi zmierzyć, w drugiej rundzie to oni wybierają konkurencję. Super Junior zawsze daję radę i pokazują naprawdę zabawne docinki, choć zwykle w swoją stronę...

Kolejna część niedługo... 

Komentarze

  1. Zgadzam się że po odejściu HiD WI nie jest już takie jak kiedyś (nowi prowadzący nie dają rady, są tacy nijacy) a IR oglądam :) ASC nie znam ale na pewno się zapoznam a co do SJTV... brak mi słów... zwłaszcza do Heechula XD Każdy odcinek jest genialny! Ale nie zmienia to faktu że ta grupa to totalny chaos, który pokochałam :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja uwielbiam I can see Your voice <3

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)