Czy wspominałam, że za Tobą tesknię? - Estelle Maskame

Czas na szczęśliwe zakończenie? 

Seria, która stała się hitem internetowym i niedługo potem została opublikowana jako seria książek. Estelle Maskame zyskała dzięki niej rozgłos i to taki, że książka ruszyła w świat. Trafiła również do Polski, a ja dzięki akcjom book tour miałam okazję czytać dwa pierwsze tomy. Niedawno zaś wydawnictwo przysłało mi trzeci tom cyklu Dimily, bo jak pewnie fani wiedzą wychodzi niedługo książka z perspektywy Tylera, ja już jestem ciekawa... Najpierw jednak porozmawiajmy odrobinę o Czy wspominałam, że za Tobą Tęsknię? Bo w tym tomie również sporo się dzieje, tak jak w poprzednich.

Mija rok, od kiedy Tyler nie daje znaku życia. Nie odpisuje, nie odbiera, a także nie wraca do domu. Prawdę o ich związku znają wszyscy, ale teraz to Eden musi sobie radzić z wszechobecną niechęcią, szczególnie rodziny i dawnych przyjaciół. Dlatego kiedy Tyler wraca pierwsze, co robi to policzkuje go, bo dawna miłość przerodziła się jedynie w nienawiść. 

Muszę przyznać, że odrobinę już zapomniałam, co działo się w dwóch poprzednich tomach, jednak kiedy dostałam do ręki tom trzeci i zaczęłam go czytać od razu się połapałam, bo wszystko było dość jasno przedstawione i dodatkowo sceny najważniejsze zostawały wspominane. 

Przyznać muszę, że seria nie jest wymagająca. Książki czyta się błyskawicznie, naprawdę z wielką przyjemnością i z radością. Gdy już wróciłam całkowicie do tej historii, od razu poczułam chęć, by bohaterowie zyli szczęśliwie i nie musieli się przejmować zdaniem innych. Ich związek nie miał w sobie nic z niepoprawnej relacji, nie są spowinowaceni, a również Tyler wiele przecierpiał w swoim życiu. 

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie właśnie postać Tylera, wiele się zmienił, doroślał i robi coś, co sprawia mu radość. A to najważniejsze. Cieszę się, że aż tyle spraw się w jego życiu zmienia. Przyznam się, że zawsze dość mocno irytowała mnie Eden, jednak ona również się zmieniła i w tym tomie dojrzała. Z większą przyjemnością, dzięki temu mogłam czytać serię. 

Czy wspominałam, że za Tobą tęsknię? to świetne zakończenie, wciąż utrzymane w klimatach pierwszych książek, jednak jakby lepsze. Naprawdę z przyjemnością śledzę podróże po USA bohaterów, bo warto wspomnieć, że i w tym tomie postaci wiele się przemieszczały. A co ciekawe, ja też czytałam książkę w podróży, najpierw do Warszawy, a dzisiaj też do Łodzi...
Ocena: dobra[4/6] 

Do posłuchania:

Komentarze

  1. Siostra czytała serię i jej się podobała.

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeszcze nie czytałam tej serii, ale myślę, że będę musiała poświęcić jej trochę uwagi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam pierwszą część.

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)