Kraina z jedwabiu

Kolejna runda?

Tatiana wciąż chce wrócić do domu, jednak powoli zaczyna dostrzegać, że czuję do jednego z prawdopodobnych książąt coś więcej. Umówiła się, że wróci do domu po pierwszych eliminacjach, po wykonaniu pierwszego zadania. Jednak czy na pewno ta decyzja będzie dla niej dobra?

Kraina z jedwabiu to drugi tom z serii Royal stworzonej przez niemiecką pisarkę Valentinę Fast. Pierwsze, co rzuca się w oczy to piękna okładka, drugie przychodzi skojarzenie z serią Rywalki. Jednak już w drugim tomie czuję, że seria ma coś więcej do pokazania niż wspomniany inny cykl książek.

Szybko okazuje się bowiem, że w idealnym świecie coś nie gra, drobny przebłysk, zaniepokojenie, które nawiedza bohaterkę coraz częściej... Seria może wydawać się tylko romansem z rywalizacją o koronę w tle, bohaterki walczące o koronę mogą być lekko schematyczne, jednak czuję, że mowa tu o czymś więcej i właśnie te drobne czynniki, małe smaczki najbardziej interesują czytelnika.  

Wspomniałam, że bohaterowie są lekko schematyczni. Nie będę pisać, że tak nie jest, bo mamy tu cała grupę osób, które mogą podchodzić pod znane z książek młodzieżowych wzorce, jak wredne dziewczyny z bogatych domów, czy udające przyjaciółki chcące coś zyskać dziewczyny, mamy też idealną przyjaciółkę...  Nie przeszkadzało mi to jednak czytać. Poza tym ciekawe jest to, że tak mało wiemy o naszych "książętach", to mi się akurat podoba, sądzę, że wiele ukrywają.

Podczas czytania nie można jednak również nie zwrócić uwagi na romans. Nie będę ukrywać, że gra on tu główne skrzypce, przecież właśnie o to chodzi w konkursie. Jednak mimo to nasza bohaterka nie wzdycha cały czas do swojego wybranka. Nie chcąc nic zdradzać mogę powiedzieć, że potem zaczyna robić się jeszcze ciekawiej. 

 Wciąż uważam, że drugi tom z sześciu to wciąż preludium i najważniejsze dopiero przed nami. Jak już wspomniałam przebłysku tego, że to nie tylko romans dopiero w tym tomie były wyraźne, choć wciąż naprawdę lekkie, nie sposób ich jednak było nie zauważyć. Czy Wy znacie serię? Jesteście jej ciekawi?
Ocena: bardzo dobra[5/6]

Za możliwość poznania książki dziękuję wydawnictwu!

Do posłuchania:

Komentarze

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)