Urok Grace'ów - Laure Eve

Poczuć się wyjątkowym

River to dziewczyna, którą od zawsze pociągało to, co niewyjaśnione. Pod łóżkiem chowała książkę z zaklęciami i szczerze wierzyła, że magia naprawdę istnieje. Właśnie dlatego tak gorączkowo chciała poznać Grace'ów. Trójka rodzeństwa roztaczała wokół siebie swoisty urok, który przyciągał do nich ludzi i pozostawiał plotki, jako że zajmują się magią. River musiała się z nimi zaprzyjaźnić. Chcieć to móc, bo właśnie nadarzyła się ku temu okazja. 

Jakiś czas temu wydawnictwo rozsyłało zapowiedzi na cały trzeci kwartał roku i znalazła się w nich książka "Urok Grace'ów". Pierwszy tom serii Laure Eve od razu mnie zainteresował. Urok, jaki roznosiła wokół siebie książka od razu mnie przyciągnął. Kiedy tylko do mnie przyszła zaczęłam czytać i niestety nie mogłam się wciągnąć. Dlatego właśnie dopiero dziś czytacie recenzję tej powieści, choć premiera miała miejsce już jakiś czas temu. 

Książkę czytałam wolno, miała ona bardzo specyficzny styl, który mnie osobiście się nie spodobał, mimo iż wydarzenia w powieści śledziłam z ciekawością. Moim problemem była pierwszoosobowa narracja głównej bohaterki, której niestety nie polubiłam. Była samotniczką, kochała czytać, jednak jej zainteresowanie nadnaturalnymi zjawiskami sprawiało, że wydawała mi się mroczna, nieprzyjemna. 

Podczas czytania zdawało mi się, że powieść lekko mnie od siebie odrzuca. Trudno mi to zobrazować słowami, ale jakby wytwarzała pole siłowe, które uniemożliwiało mi polubienie się z bohaterami. Ich relacje wydawały mi się bardzo nienaturalne, oschłe. Dopiero zakończenie ukazało mi, dlaczego mogę tak myśleć i że to mógł być jednak zamysł autorki. Ostatnie 70 stron sprawiło, że inaczej spojrzałam na powieść i naprawdę się w nią wciągnęłam. 

Nagle bowiem coś zaczęło się dziać, główna bohaterka nabrała wyrazu w moich oczach i wreszcie ją zrozumiałam, co więcej byłam bardzo zainteresowana jak dalej potoczą się wydarzenia, co to zakończenie oznacza. Jednak powieść się skończyła i dopiero drugi tom może rozwinąć opowieść i pokazać, co tak naprawdę stworzyła autorka. 

Nie mogę powiedzieć, że powieść "Urok Grace'ów" czyta się doskonale i wciąga od pierwszej strony, to jedna z tych powieści, do których musiałam się przekonać. Na pewno jednak muszę zaznaczyć, że jest oryginalna, chłodny, a nawet oziębły klimat może się Wam spodobać. Ciekawi mnie kolejna część i co z niej wyniknie... 
Ocena: dobra-[4-/6]

Za książkę dziękuję wydawnictwu! 


Autor: Laure Eve
Wydawnictwo: Feeria Young
Seria: Urok Grace'ów
Ilość stron: 408
Cena: 37,90zł
Skąd: własna biblioteczka 

Komentarze

 1. Z chęcią bym się z nią zapoznała, by samodzielnie wyrobić sobie o niej opinię.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie! Jednak mimo iż zakończenie mnie wciągnęło i zainteresowało, to nie sądzę abym chciała czytać tom drugi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja raczej nie słyszalam o tej pozycji zbyt wiele dobrego...

  BookeaterReality

  OdpowiedzUsuń
 4. Druga część też mnie ciekawi, ale sama nie wiem czy sięgnę :/

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)