Kroniki Bane'a - Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson

Szybka podróż przez stulecia

Właśnie tym był dla mnie pierwszy zbiór opowiadań ze świata Nocnych Łowców. Kroniki Bane'a to opowieść o czarowniku, którego doskonale znają fani jakiejkolwiek serii o Nocnych Łowcach. Tym razem jednak Cassandra Clare wraz z Sarą Rees Brennan oraz Maureen Johnson ukazała nam świat dokładnie z jego perspektywy. 

W skład Kronik wchodzi 10 ok. pięćdziesięciostopniowych opowiadań oraz zapis z poczty głosowej czarownika po wydarzeniach z Miasta Zagubionych dusz. Co do miejsca akcji, nie było ono jednorodne. Jedno z opowiadań działo się w Peru, inne w Londynie, Paryżu, czy Nowym Jorku. Czarownik zwiedził wiele miejsc, choć doskonale wiemy, gdzie zatrzymał się najdłużej. 

Nie będę opisywać fabuły opowiadań, najważniejsze dla mnie podczas lektury było to, że głównym bohaterem był właśnie Magnus - jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci serii. Również tutaj właśnie takim go widzimy, ale poznajemy również inne strony jego osobowości i dowiadujemy się o wiele więcej o przeszłości, która w seriach była jedynie wspominana. Rozwijane są jego relacje z innymi bohaterami, a wcześniej ich historii mogliśmy się tylko domyślać.

Umiejscowienie czasowe opowieści może nie być takie łatwe, ale niedługo(po skończeniu kolejnego zbioru opowiadań z cyklu) również i za to się zabiorę. Często poprzedzają one wydarzenia z książek, czy całych serii lub mają miejsce po nich. 

Warto zwrócić uwagę, że doskonale przedstawiają traktowanie magicznych istot przez Nocnych Łowców, pokazują, że, choć nie drastycznie, to jednak zmieniało się ono przez lata(choć nie tylko w pozytywnym sensie). 

Kroniki Bane'a to świetne dopełnienie świata Nocnych Łowców i historii samego Magnusa. Czytając bawiłam się doskonale. Tylko dwa pierwsze opowiadania są niezwiązane z seriami Cassie, jednak ich humor pomaga szybko je poznać. Ten miesiąc zdecydowanie należy u mnie do Clare(spodziewajcie się jeszcze dwóch postów)!
Ocena: bardzo dobra [5/6]

Autor: Cassandra Clare, Sarah Rees Brennan, Maureen Johnson
Seria: zbiór opowiadań
Cykl: Nocni Łowcy
Ilość stron: 496
Cena: 39zł
Skąd: własna biblioteczka

Komentarze

 1. Dobrze, że wróciłaś do czytania. Cała twórczość tej autorki jeszcze przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś uwielbiałam nocnych łowców, ale ostatnio całkiem o nich zapomniałam. Zanim zabiorę się za wszystkie dodatki muszę koniecznie przypomnieć sobie wszystkie tomy od początku :-)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Najpierw muszę skusić się na książki tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj nie, ani nie moja autorka, ani nie moja tematyka, ani nawet nie lubię opowiadań :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Niestety nie zdążyłam zapoznać się jeszcze z tą serią, dlatego powyższe uzupełnienie mnie póki co nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym już zabrać się za tę książkę! Niestety, z tym będę musiała jeszcze poczekać, żeby uniknąć spojlerów/lepiej zrozumieć, co się tam dzieje. No cóż, kiedyś się pewnie doczekam. ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Drogi czytelniku,
cieszę się, że pojawiłeś się na moim blogu. To już jest dla mnie wiele, ale jeśli masz ochotę pozostaw po sobie jeszcze komentarz. Każdy z nich sprawia mi ogromną przyjemność, bo wiem wtedy, że moje pisemne starania nie poszły na marne. Miłego czytania i komentowania.

Pozdrawiam,
Patrycja.

Popularne posty z tego bloga

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Drama time: Love Alarm (sezon I)

Co to za zespół? NCT (część I)