środa, 31 sierpnia 2016

Podsumowanie sieprnia


Witam Was serdecznie,
zwykle posty z tej serii tworzę na bieżąco, tym razem jednak wchodzę w niego dzisiaj i szok, bo prawie nic w nim nie miałam. Musiałam wszystko, co robiłam przeszukiwać w umyśle i przypominać sobie, co miało miejsce... A że umysł, nawet młody, nie wszystko zapamięta, sądzę, że we wpisie tym, czegoś na pewno zabraknie.

poniedziałek, 29 sierpnia 2016

Przedpremierowo: Hotel Walhalla. Przewodnik po światach nordyckichPremiera: 31 sierpnia

Witaj!

Jeśli to czytasz to prawdopodobnie umarłeś... Nie martw się jednak. Twoja śmierć przyniosła Ci chwałę (już na wieczność)! Odyn wybrał właśnie Ciebie (choć nie osobiście). Godne powinszowania (hip hip hura!). Skąd to wiem? To Hotel Walhalla. Inaczej by Cię tu nie było. Książka, którą przedstawię właśnie Tobie, jest dostępna tylko w tym miejscu (lub można ją zamówić tutaj i to w atrakcyjnej cenie). To przewodnik, który pomoże Ci odnaleźć się w nowej sytuacji (uhym, uhym przypominam, że nie żyjesz). Przecież nie możesz czuć się zagubiony, czeka Cię Ragnarok (jeśli tego też nie wiesz, a powinieneś przynajmniej z filmów, to to na pewno pozycja dla Ciebie).

Pomysłodawcą książki jest dyrektor hotelu Rick Riordan Helgi. Pracę te w większości zlecił jednak Hundingowi, który jak wielokrotnie powtarzał zadowolony w pełni nie był. On też wprowadzi Cię w świat bogów, istot, o których mogłeś nigdy wcześniej nie słyszeć(nie wszyscy wyznają wiarę w bogów nordyckich w tych czasach), a także da Ci rady jak przeżyć (hahaha, łapiesz?) w tym miejscu... Będziesz miał też niepewtarzalną okazję przeczytać niezwykle zajmujące i dostarczające wiedzy wywiady z bogami i nie tlyko, które przeprowadził specjalnie dla przewodnika Snorri.


Zapraszamy do lektury Hotelu Walhalla. Przewodnika po światach nordyckich

piątek, 26 sierpnia 2016

Przedpremierowo: Prawo Mojżesza


Premiera: 31 sierpnia

Gorzki związek

W życiu nie zawsze znajdujemy szczęśliwe zakończenie. Nie zawsze wszystko się udaje. Nie można wszystkiego przewidzieć. Nie można zawsze trzymać się utartych zasad. Życie to podejmowanie wyborów, za które niekiedy trzeba płacić. Właśnie dlatego ta historia nie jest szczęśliwa. Pozostawia gorzki posmak. Jest jak gorzka czekolada schowana w opakowaniu po słodkiej, liczysz na słodycz, a potem pozostaje cierpki posmak na języku...

Mojżesz swoje imię otrzymał po proroku. Tak jak staro testamentowy Mojżesz został znaleziony w koszu i tak jak on miał dar. Tu jednak podobieństwa się kończą. Bowiem matka chłopaka była narkomanką, a on trafiał od dalekiego członka rodziny do kolejnego. Aż trafił do prababki Gigi. Tu po raz pierwszy poczuł się jak w domu, przynajmniej po części.
Georgia dostawała ostrzeżenia, z każdej strony, nawet od niego, ale ona była zafascynowana swoim sąsiadem. Był inny, odmienny i choć ją odpychał, ona wiedziała, że coś do niej czuje. Jego historia ją fascynowała, to jak malował, dlaczego to robił, ona chciała się dowiedzieć. Chciała mu pomóc...

środa, 24 sierpnia 2016

Giba. W punkt

Sława siatkówki

Jak pewnie większość z Was wie jestem wielką fanką siatkówki. Śledzę występy naszej reprezentacji, oglądam mecze ligowe, nawet na żywo, do tego z wielką chęcią czytam o siatkówce i o siatkarzach. Dlatego kiedy na księgarnianych półkach zobaczyłam autobiografię Giba. W punkt od razu wiedziałam, że muszę ją przeczytać.

Siatkówka w Brazylii, od kiedy pamiętam, miała się bardzo dobrze. Dopiero jednak w erze trenera Bernardinha tamtejsi gracze stali się potęgą, która wygrywała większość wielkich imprez. Jedną z gwiazd współczesnej drużyny był Giba, przyjmujący, wielokrotnie nagradzany jako najlepszy zawodnik całych zawodów. Wraz ze swoją drużyną zdobył Mistrzostwo Olimpijskie, dwa wicemistrzostwa, a to tylko początek tytułów, jakie ma na koncie. Giba. W punkt to właśnie jego opowieść.

wtorek, 23 sierpnia 2016

Świeżo po seansie, czyli co oglądałam podczas nieobecności na blogu


Cześć,
ostatni post pojawił się w czwartek. Niby nie tak dawno, ale na blogu posty pojawiają się zdecydowanie częściej. Miałam trochę zajęty weekend, wczorajszy dzień całkowicie zaś poświęciłam na seriale, dramy i anime. Tak naprawdę musiałam trochę odpocząć od bloga, FB i w ogóle internetu, dopiero wczoraj wieczorem odwiedziłam konto.

Post nie miał mnie wytłumaczyć. W głównej mierze stworzyłam go po to, by napisać, co przez ten czas obejrzałam(książki niestety też poszły w odstawkę). A było tego naprawdę, naprawdę sporo! Nie będę ukrywać, że w większości były to dramy, bo całkowicie w nich przepadłam, jednak znalazły się też inne pozycje, ale o tym niżej:

czwartek, 18 sierpnia 2016

Do posłuchania #1Cześć,
dziś coś czego jeszcze na blogu nie było. Jako że trwa 7ReadUp, a mnie nie chcę się czytać(dziś może z 50 stron przeczytałam), za to prawko odebrałam, wpadłam na pomysł(tak naprawdę mało odkrywczy, ale na moim blogu to nowość), by dodać post z piosenkami, które słucham wciąż w kółko i nie mogą mi wyjść z głowy. No to zaczynamy:

środa, 17 sierpnia 2016

7ReadUp - dzień trzeci


Cześć,
dziś prawie półmetek zabawy, w której wzięłam udział, więc przyszłam się pochwalić jak mi idzie. :) Zadeklarowałam przeczytanie 7 książek i jak na razie przeczytałam 3, co byłoby doskonałym rezultatem, gdyby nie to, że to były trzy najcieńsze książki. Obawiam się, czy wystarczy mi czasu na przeczytanie wszystkich, więc trzymajcie mocno kciuki.

wtorek, 16 sierpnia 2016

Błąd

O pewnym błędzie i jego konsekwencjach

Każdy z nas popełnia błędy, to oczywiste. Nikt nie jest nieomylny i wszechwiedzący. W życiu napotykamy na sytuacje, które nas przerastają, z którymi nie wiemy jak sobie poradzić, jak do nich podejść, wtedy próbujemy jakoś sobie z nimi poradzić, co niejednokrotnie nie wychodzi tak jakbyśmy chcieli, stąd błędy. Nasze życie jest nimi usłane. Błędy często doprowadzają do nieprzewidzianych konsekwencji, niestety nierzadko nieprzyjemnych i to nie tylko dla nas. 

Pewnie zastanawiacie się, dlaczego w moim wstępie tak wiele skupiam się na błędach. Wszystko, co wyżej napisałam jest przecież prawdą, ale dlaczego o tym piszę właśnie teraz? Otóż w poniedziałek przeczytałam drugi tom cyklu Off-campus Elle Kennedy, a nosi on tytuł właśnie Błąd. Od tego wszystko się więc zaczęło. Pewnie zauważyliście, że tyle wspominałam o Układzie, w którym się zakochałam, ale niestety wciąż nie ma jego recenzji, nie martwcie się, będzie. Najpierw jednak musiałam Wam napisać o tym tomie, ze względów recenzenckich... Nie będę już przedłużać, poniżej o czym jest ten tom.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

Podjęłam wyzwanie - moje plany na 7ReadUp 3.0Cześć!
Dziś przychodzę do Was z informacją o wyzwaniu, jakie podjęłam. Maratony czytelnicze zawsze mnie kusiły, ale nigdy jeszcze spróbowałam w swoich sił w czytaniu z jakimiś wymogami. Tym razem jednak tematy, jakie trzeba podjąć bardzo mi odpowiadały i postanowiłam sprawdzić się.

niedziela, 14 sierpnia 2016

Pozytywna niedziela: Moje ulubione historie KopciuszkaWitam,
dziś przychodzę do Was z postem, na którego pomysł wpadłam w środę w tym tygodniu. Znalazłam wtedy w Internecie moją ulubioną filmową wersję Kopciuszka, a także włączyłam bajkę, którą uwielbiałam jako mała dziewczynka. Przy okazji w tym miesiącu pojawia się drama, którą nawiązuje do tej baśni. Wspominałam już o niej w zapowiedziach, nie mogę się jej doczekać i to chyba było jednym z bodźców do pisania tego wpisu. Nie skończy się jednak na trzech tytułach, gdyż historii o Kopciuszku znam znacznie więcej i z chęcią napiszę o tych, moim zdaniem, najlepszych coś więcej.

Wyniki konkursu #4


Cześć,
dziś post, na który wszyscy czekali. Udało mi się nareszcie wylosować zwycięzcę konkursu 4, w którym do wygrania była książka Niegrzeczna przyjaźń. Sponsorem nagrody było wydawnictwo Pascal, za co serdecznie im dziękuję. ;)
W konkursie wzięło udział 17 osób, sporo już interesowało się wynikami(które naprawdę powinny pojawić się już dawno, dawno), więc czas zaspokoić Waszą ciekawość. :)

sobota, 13 sierpnia 2016

Stosik #48Cześć,
dziś jak doskonale widzicie przychodzę do Was ze stosikiem. Książek od 10 lipca, kiedy pojawił się poprzedni, już trochę do mnie przyszło, więc serdecznie zapraszam Was na zdjęcia, a także krótki opis.

piątek, 12 sierpnia 2016

Przedpremierowo: Wyśnione miejsca


Premiera: 17 sierpnia

Twarz to maska

Maska, którą potrafimy dowolnie zmieniać, kształtować, wykrzywiać... Sprawiać, by ludzie postrzegali nas inaczej, lepiej, nie dostrzegali wad lub bardziej patrzyli na zalety. Zakładamy ją, by coś ukryć, by nie pokazać prawdziwego siebie, osoby, którą jesteśmy naprawdę. Dostosowujemy się do otoczenia, do presji rówieśników, do tego czego oczekują po nas rodzice, nauczyciele. Ta maska może być barierą, na której rysy wywołuje sen... 

Sen jest czymś, co całkowicie nas otwiera, ukazuje naszą duszę. W nim jesteśmy prawdziwi. Po części właśnie tak odebrałam pomysł Brenny Yovanoff, której powieść Wyśnione miejsca właśnie dziś skończyłam. Po opisie oczekiwałam magicznej historii, w której bohaterowie podróżują w sennych krainach, no cóż oczekiwałam fantasy. Jednak to co otrzymałam jest może mniej magicznej, może mniej niezwykłe, jednak mimo wszystko intrygujące, niecodzienne i prawdziwe. To jednocześnie fantastyczny, z drugiej zaś strony niezwykle trafny obraz nastolatków, ich życia, hierarchii w jakieś się znajdują i problemów, z jakimi muszą sobie radzić. 

czwartek, 11 sierpnia 2016

Dusza cesarza

Wszystko da się sfałszować

Shai jest doskonałym Fałszerzem, potrafi podrobić wszystko, wystarczy, że zagłębi się w naturę przedmiotu. Zostaje jednak złapana, kiedy chce podmienić Księżycowe Berło. Ma zostać stracona, jednak doradcy władcy postanawiają ją wykorzystać. Napad na cesarza doprowadził do utraty jego duszy, królewscy doradcy nakazują jej dokonać prawie niemożliwego, chcą, by sfałszowała duszę. Na proces potrzeba lat, ona jednak ma niecałe 100 dni...

Wyżej opisane wydarzenia opisał Brandon Sanderson w swoim opowiadaniu Dusza cesarza. Od dawna miałam ochotę zapoznać się z twórczością autora, sądziłam więc, że krótka forma będzie odpowiednia, by przekonać się, czym zachwycają się inni czytelnicy. Po przeczytaniu dowiedziałam się, że opowiadanie zawiera się w świecie debiutanckiej powieści autora Elantris, której niestety nie miałam jeszcze okazji czytać. Mimo nieznajomości jego treści, bardzo łatwo było mi wkroczyć do świata Fałszerzy i zrozumieć przedstawianą historię.

środa, 10 sierpnia 2016

Ocal mnie

Zakazane uczucie

Powieści Abbi Glines zawsze kojarzą mi się z lekką i przyjemną lekturą, idealną na wakacje, czyli okres, który właśnie przeżywamy. Właśnie dlatego wydawnictwo zaserwowało nam aż dwa nowe tomy jej powieści. Ocal mnie to pierwszy z nich. Mimo dzisiejszej pochmurnej pogody za oknem, sądzę, że ta książka będzie idealna na ten sierpniowy dzień, gdyż ma w sobie wszystko to, co potrzebne w romansie: przyciąganie, chemię między bohaterami, zwroty akcji i wyraziste charaktery...

Cage tym razem przeholował. Za jazdę po pijaku mógłby wylecieć z drużyny i stracić stypendium, ale trener wymyślił coś innego. Wysłał go na wieś, by tam zajmował się gospodarstwem jego brata. Cage już pierwszego dnia spotyka córkę gospodarza, które wpada mu w oko, ale widać, że ona nie jest nim zainteresowana. Dodatkowo jej ojciec całkowicie zakazał mu kontaktów z nią. Eva ma własne problemy. Wciąż nie może pogodzić się ze stratą osoby, którą kochała przez prawie całe życie. Kimś, kto zawsze był z nią, rozumiał ją doskonale i miał z nią spędzić jeszcze długi czas...

wtorek, 9 sierpnia 2016

Ukryta łowyczyni

Z baśni do rzeczywistości

Cykl Klątwa Danielle L. Jensen zaczęłam poznawać stosunkowo niedawno, mimo wielu pozytywnych recenzji, ja wciąż nie byłam w pełni przekonana. Jednak jakiś miesiąc temu przeczytałam Porwaną pieśniarkę i się zakochałam, po tej lekturze od razu miałam wielką ochotę na poznanie kontynuacji. Ukryta łowczyni porażała mnie okładką, zapowiada, już samym tytułem, wiele akcji, a opis tylko potęgował moje zaciekawienie. Po książkę sięgnęłam prawie od razu, gdy do mnie trafiła i zaczęłam czytać...

Dramatyczne wydarzenia doprowadziły do rozdzielenia Cecile i Tristana. Dziewczyna wróciła do domu, a właściwie dojechała tam, gdzie miała trafić przed porwaniem, czyli do swojej matki. Teraz ma w życiu jeden cel, schwytanie wiążącej trolle czarownicy, wciąż jednak robi to co kocha najbardziej, śpiewa i to na wielu scenach. Dzięki temu otacza się znakomitym towarzystwem, w którym mogłaby się ukrywać wiedźma. W Trollus Tristan został srogo ukarany za swój zamach na ojca, traci pewność siebie i sprzymierzeńców, choć wciąż nie chce nawet myśleć o ojcu sprawującym władze na zewnątrz miasta pod górą...

sobota, 6 sierpnia 2016

Gregor i Klątwa Stałocieplnych

Ostatnia przepowiednia Sandwicha

Suzzanne Collins była w Polsce znana głównie przez Igrzyska Śmierci, ale powoli to się zmienia. Mam nadzieję, że moje recenzje tej serii w tym pomagają. Kroniki Podziemia są bowiem równie ciekawe, choć przeznaczone dla młodszego odbiorcy, mimo to z chęcią po nie sięgam. Tym razem po raz  kolejny wraz z Gregorem wyruszam do Podziemia, by tym razem uratować Zmiennocieplnych przed zagładą.

Gregor i Klątwa Stałocieplnych, czyli klątwa, która atakuje Podziemie i zmusza szczury, by kłamstwem ściągnęły Gregora ponownie do swojej krainy. Podróż po lekarstwo zmusza chłopaka do ponownej podróży z Botką. Znalezienie odpowiedniej rośliny nie będzie jednak łatwe...

Chwila dla widza: Epoko lodowcowa 5: Mocne uderzenie

To może teraz zagłada?

Pierwszą część Epoki Lodowcowej widziałam już naprawdę dawno, jeszcze jako mała dziewczynka, drugą  też jakiś czas temu, trzecią  oglądałam fragmentami, choć kilkukrotnie z rodzinką, zaś czwartej w ogóle nie widziałam. Mimo to byłam ciekawa najnowszej przygody ekipy, w szczególności Sida, a do tego to była najlepsza z bajek dostępnych obecnie w kinie, by pójść na nią z młodszą siostrą cioteczną, która właśnie mnie odwiedzała.

Tym razem film opowiada o uratowaniu Ziemi przed wielką, lecącą w ich stronę asteroidą. Ponadto mamy sporo mini wątków, które ciągną się poprzez seans i równoległy, dziejący się w kosmosie wątek wiewióra. Tak twórcy chcieli nam przedstawić powstanie układu słonecznego, planet, osi na których krążą...

środa, 3 sierpnia 2016

Premiera: Eden. Nowy początekDziś premiera!


Osobisty raj

Zamknięte społeczności, sekty od zawsze wydawały mi się miejscem dla fanatyków, a nie dla zwykłych ludzi. Nie wyobrażam sobie człowieka przy zdrowych myślach, który chciałby tam przebywać, który wierzyłby w te wszystkie kłamstwa. Coś musiałoby go do tego zmusić, sprawić, że nie miałby innego wyboru...

Czytanie powieści Calder. Cena odwagi i jej kontynuacji. Eden. Nowy początek było niezwykle trudne. Mia Sheridan dokładnie opisała życie w takiej społeczności, później konsekwencje z tym związane. Mimo ucieczki bohaterów, mimo tego, że udało im się zacząć nowe życie wspomnienia, problemy wciąż wracały. Nie pozwalały o sobie zapomnieć.

wtorek, 2 sierpnia 2016

Przedpremierowo: Never Never


Premiera: 3 sierpnia


Tabula rasa

Pewnie wiele razy pewnie modliłeś się, by cofnąć jakieś wydarzenie, by je powtórzyć, by zrobić to jeszcze raz... Chciałbyś wypaść lepiej, coś zapomnieć, wyprzeć traumatyczne wspomnienia, ominąć je... To mogłoby uleczyć dusze, zmazać wspomnienia, pozwolić na nowy start. Jednak uważaj, czego pragniesz!

"To zadziwiające, jak dużo człowiek może się dowiedzieć, prawie w ogóle się nie odzywając."

Czystka kartka. Nagle. Tak po prostu. Nic nie pamięta. Charlie jest w klasie, ale nie zna ludzi wokół niej, nie pamięta tego miejsca, nie wie, jak odpowiedź na pytania w teście przed nią, a co najważniejsze, nie wie nic o sobie. Podąża za tłumem, udaje, że nic się nie stało, przecież nikt jej nie uwierzy. Kim ona jest? Ma chłopaka, jednak i on zachowuje się dziwnie. Silas przeżywa to samo? Dość szybko nadarza się okazja, by to sprawdzić.
Czy razem będą wstanie dowiedzieć się kim są?

poniedziałek, 1 sierpnia 2016

Ciekawość pierwszym krokiem do...

...książek i nie tylko.

Niby mamy wakacje, ale w tym miesiącu nie próżnowałam. Wyszukiwałam nie tylko książkowe i filmowe nowością, ale również ciekawiące mnie premiery dram(anime niestety nie znalazłam) i mang. Możecie się spodziewać wielu intrygujących tytułów, oby coś Was zaciekawiło.